Darmowa dostawa od 400,00 zł

Ciche fajerwerki

( ilość produktów: 104 )

Jak działają SILENTY® - ciche fajerwerki i kiedy zaleca się ich wykorzystanie?

Polacy chętnie witają Nowy Rok w blasku sztucznych ogni. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się jednak o szkodliwym wpływie fajerwerków na zwierzęta. Dlatego tradycyjne sztuczne ognie zastępowane są przez ciche fajerwerki, których popularność z roku na rok rośnie.

Produkt promowany przez Fundację Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej

O cichych fajerwerkach bardzo dużo mówi Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej. Promuje ona ciche fajerwerki, jako alternatywę dla tradycyjnych sztucznych ogni, wskazując, że są one zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Ci, którzy sięgają po ciche fajerwerki robią to w trosce nie tylko o zwierzęta, ale również małe dzieci, które nierzadko także boją się hałasu, jaki powstaje podczas wybuchu tradycyjnych sztucznych ogni. Fundacja dużo zainwestowała w plakaty promujące to nowoczesne rozwiązanie. Wszystko po to, aby polskie społeczeństwo było w tym względzie jak najbardziej wyedukowane.

Jak działają SILENTY®?

Dużo mówi nam już sama nazwa. Stosowanie cichych fajerwerków to przede wszystkim eliminacja uciążliwego dla otoczenia huku. Hałas, który oczywiście pozostaje, jest mocno zredukowany. Przesadą będzie stwierdzenie, że ciche fajerwerki są bezgłośne. Dźwięk, jaki wydobywa się podczas ich wybuchu jest jednak bez porównania cichszy od tego, który słyszymy wówczas, gdy stawiamy na tradycyjne petardy. Niektórzy specjaliści zajmujący się cichymi fajerwerkami zgodnie potwierdzają, że ich wybuch porównać można do strzelania popcornu w kuchence mikrofalowej.

Jakie formy przybierają ciche fajerwerki?

Niewątpliwym atutem cichych fajerwerków jest szeroki wybór form, na które można postawić. Producenci zadbali o to, aby były to formy w niczym nieustępujące tradycyjnym petardom. Wybierać można spośród fantazyjnych fontann, spektakularnych komet, zapierających dech w piersiach rakiet, które przykuwają wzrok wielobarwnymi ogonami. Pod tym względem ciche fajerwerki nie ustępują tradycyjnym sztucznym ogniom. Gwarantują pokaz nie mniej atrakcyjny.

Kiedy wybrać SILENTY®?

Z uwagi na to, że ciche fajerwerki nie generują huku, poleca się je wszystkim chcącym zorganizować ciekawy pokaz bez szkody dla zwierząt czy małych dzieci. Jeśli w pobliżu miejsca, w którym ma odbyć się pokaz mieszkają zwierzęta – czy to domowe, czy dzikie – ciche fajerwerki są zdecydowanie lepszym wyborem. To również strzał w dziesiątkę, jeśli nie chcemy ryzykować kłótni z sąsiadami, którym przecież hałas może zawsze przeszkadzać. Z zakupem cichych fajerwerków nie ma dzisiaj najmniejszego problemu. Oferuje je coraz więcej firm, które również wychodzą naprzeciw osobom chcącym zatroszczyć się nie tylko o własną rozrywkę, ale również otoczenie. Sztuczne fajerwerki to doskonała alternatywa dla tradycyjnych sztucznych ogni, które umilają nam najczęściej początek Nowego Roku. Są bez wątpienia ukłonem w stronę tych, którzy chcą cieszyć oko wybuchem wielobarwnych petard, a jednocześnie zatroszczyć się o zdrowie i samopoczucie zwierząt. Z pewnością ciche fajerwerki to przyszłość przemysłu pirotechnicznego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 27 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-20
Wszystko przyszło w zamówieniu. Dymne biały świetny a niestety przy różowym leciały iskry
2023-10-10
Kolejny raz korzystam z usług tej Firmy. Oferowane produkty są wysokiej jakości i bardzo bezpieczne w użytkowaniu.
pixel