Darmowa dostawa od 400,00 zł

Zimne ognie

( ilość produktów: 116 )

Zimne ognie to jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów pirotechnicznych na terenie Polski. Najczęściej stosowane w okresie świątecznym czy sylwestrowym. Produkty te znajdują zastosowanie również na uroczystościach typu śluby i rocznice. Istnieją nawet specjalne długie zimne ognie na wesele w przygotowanych na tę uroczystość ozdobnych opakowaniach. Zimne ognie na wesele pakowane są w zdobione złotymi napisami białe pudełka. Produkt ten prezentuje się fenomenalnie i nadaje całej atrakcji prestiżowego charakteru.

Zimne ognie emitują efekt złotych iskier. Produkty te można rozróżnić ze względu na długość (zarówno drutu jak i trwania efektu), grubość czy ilość sztuk w opakowaniu. W ofercie hurtowni fajerwerków PyroTech znajduje się wiele różnych rodzajów zimnych ogni od 10 cm do nawet 90 cm. Najbardziej popularne są produkty o długości 70 cm - to je przeważnie wykorzystuje się podczas uroczystości weselnych. Warto wiedzieć, że „zimne ognie” wcale nie są tak zimne jak wskazywałaby nazwa produktu i trzeba zachować ostrożność przy ich odpalaniu (jak przy każdym innym produkcie pirotechnicznym!) - należy je odpalać zgodnie z instrukcją obsługi. Szczególną cechą tych produktów jest również wysoka skłonność do wchłaniania wilgoci - dlatego do samego końca należy je przechowywać w suchym środowisku.

Zimne ognie to kawałek pręta, który w 3/4 długości jest pokryty masą, która jest zmieszana z prochem i przyczepiona do drutu. Paląc się, ma za zadanie wytworzyć duże ilości iskier. Większość zimnych ogni ma kształt prostego pręta, lecz zdarzają się również takie, które przyjmują inne kształty na przykład: serca, cyfry, gwiazdki czy zwierzęta. Masa, z której jest skonstruowany sztuczny ogień, nie tylko składa się z prochu, lecz w 50% z azotanu baru oraz opiłków żelaza.

Zimne ognie stosuję się na różnego rodzajach uroczystościach takich jak urodziny, wesela, imprezy firmowe, nowy rok czy podczas wigilii Bożego narodzenia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 32 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Szybkość realizacji zamówienia
2023-10-10
Kolejny raz korzystam z usług tej Firmy. Oferowane produkty są wysokiej jakości i bardzo bezpieczne w użytkowaniu.
pixel