Darmowa dostawa od 400,00 zł

Petardy

( ilość produktów: 58 )

W naszym sklepie oferujemy pełen wachlarz petard. Znajdziecie u nas petardy wielostrzałowe, petardy hukowowo-błyskowe, petardy hukowe, petardy gwiżdżące, petardy wzlatujące, petardy stadionowe, petardy do odstraszania zwierząt czy emitery dźwięku. Wszystkie oferowane produktu posiadają CE. Oznacza to, że oferowane przez nas petardy są legalnie wprowadzone do obrotu i bezpieczne w użytkowaniu. Wszystkie petardy odpalane są za pomocą lontu, który pozwala oddalić się na bezpieczną odległość. Oferujemy wyłącznie wyroby pirotechniczne renomowanych polskich i europejskich producentów lub importerów. Celowo wyeliminowaliśmy petardy wątpliwej jakości.

Jakie petardy kupić?

Przed zakupem petard online należy się w pierwszej kolejności zastanowić do czego będziemy ich używali i jakie mamy oczekiwania. Jeżeli nastawiamy się na dłuższą zabawę i wiele wystrzałów powinniśmy wybrać petardy średniej wielkości i jednocześnie średniej cenie za sztukę. Przykładem takiej petardy mogą być korsarze. Jeżeli zależy nam na maksymalnym bezpieczeństwie przy odpalaniu petardy należałoby wybrać te o najmniejszej mocy, które w przypadku wybuchu blisko ciała nie spowodują żadnej znaczącej szkody – takimi petardami są wszystkie z rodzaju picolo. Natomiast jeżeli mamy już doświadczenie w odpalaniu petard i szukamy takich o największej dostępnej mocy to należy rozważyć zakup np. Petard typu HAMMER H4 czy DUM BUM 5G. Typowymi i najbardziej rozpoznawalnymi petardami stadionowymi są petardy FP3, które z kolei posiadają znacznie lepszy zamiennik w postaci HAMMERów H2.

Sklep z petardami online - czy to bezpieczne?

Rozważając zakup petard w sklepie internetowym należy sprawdzić parę rzeczy. W pierwszej kolejności trzeba zweryfikować wiarygodność sprzedawcy, jego regulamin, sprawdzić czy firma rzeczywiście istnieje, czy ma np. oficjalnego facebooka i siedzibę firm zgodną z mapami googla. Sprawdzenie tych elementów pozwoli sprawdzić autentyczność sklepu z petardami. W następnej kolejności, kiedy szukamy już odpowiednich petard dla siebie, jeżeli nie znamy się na branży pirotechnicznej to proponujemy skoncentrować się na najbardziej rozpoznawalnych produktach. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu petard trzeba się zapoznać ze szczegółowym opisem, parametrami, instrukcją odpalania, a nawet zobaczyć nagranie z testu petard. Dzięki temu można dokładnie poznać zamawiamy produkty i zwiększyć bezpieczeństwo zakupu. Ostatnim elementem gwarantującym bezpieczeństwo jest sprawdzenie przesyłki. Opakowanie powinno być w stanie idealnym, petardy suche, odpalane na lont, z polską instrukcją oraz z oznakowaniem CE.

Najmocniejsze petardy?

Petardy to jeden z najbardziej pożądanych produktów w naszym sklepie z petardami. Większość klientów woli lepsze doznania akustyczne dlatego też wybierają najmocniejsze petardy. Nie w każdej petardzie ilość prochu jest wyznacznikiem jej mocy. Znaczącą rolę odgrywa również sama konstrukcja petardy.

Najmocniejsze petardy (np. do odstraszania zwierząt)

Najmocniejszą petardą do użytku amatorskiego na Polskim rynku jest DUMBUM 5G (właściwie są emiterami dźwięku), ponieważ posiada w sobie pięć gram wybuchowej mieszanki pirotechnicznej oraz jest wykonana z plastiku (a nie z gipsu). Powstaje w niej większe ciśnienie dzięki czemu przy rozerwaniu jest głośniejsza. Jednymi z najmocniejszych petard są produkty ze znanej serii Hammer bądź DumBum.

Petardy Hammer od Gaoo

Zdecydowanie najmocniejszą petardą z tej serii jest Hammer H4. Nie należy zapominać o jej mniejszym "rodzeństwie" czyli Hammerze H3 oraz Hammerze H2, dzięki którym doznajemy wspaniałych efektów akustycznych (głęboki, basowy dźwięk wybuchu).

Petardy DumBum od Klasek

Petardy DumBum od firmy Klasek również są jednymi z najmocniejszych Petard. Firma Klasek specjalizuje się w wyrobach pirotechnicznych o dużym natężeniu głośności. Najmocniejszymi Petardami z serii DumBum są DumBumy 2G. W naszym sklepie jest też mniejsza wersja tych petard, a mianowicie Również DumBum Mini, nie należy ich lekceważyć ze względu na rozmiar, ponieważ potrafią zaskoczyć potężnym wybuchem.

Najmocniejsze Petardy w naszym sklepie

Każda z wcześniej wymienionych petard jest na swój sposób wyjątkowa lecz każda z nich ma cechę wspólną - duże natężenie dźwięku (mierzone w decybelach). Każdą z tych petard znajdziecie Państwo u nas na stronie w zakładce "Najmocniejsze Petardy". Zachęcamy również do odwiedzania innych kategorii produktów pirotechnicznych.

Czym właściwie są petardy?

Petarda (cracker, banger lub bunger) – wyrób pirotechniczny małej wielkości zaprojektowany przede wszystkim z myślą do generowania dużej ilości hałasu, głównie w formie głośnego huku. Wszystkie efekty wizualne mają drugorzędne znaczenie lub są efektem ubocznym wytwarzania przez petardę hałasu. Petardy posiadają lont, opóźniacz, mieszankę pirotechniczną (materiał wybuchowy) oraz są owinięte ciężką papierową obudową. Petardy (wraz z fajerwerkami), powstały w Chinach.

Skąd się wzięły petardy?

W czasach starożytnych rolę petard pełnił ogrzewany bambus (stosowany już w 200 r.p.n.e), który eksplodował, gdy był podgrzewany w sposób ciągły. Chińska nazwa petard, 爆竹 (baozhu), dosłownie oznacza "wybuchający bambus". Ponadto po  wynalezieniu prochu strzelniczego, petardy na bazie czarnego prochu miały kształt "przypominający bambus". W tradycyjnej chińskiej kulturze petardy wykorzystywano do odstraszania złych duchów.

Zawartość, skład petard

Petardy przeważnie wykonane są z wielowarstwowego papieru lub plastiku. Zawierają proch błyskowy (fotobłysk), kordyt, proch bezdymny lub czarny proch jako gaz wytłaczający (propelent). Jednak nie zawsze tak jest, petardę można zrobić z wielu innych substancji. Od główek zapałek z siarką, przez naftę, paliwo do zapalniczek, można z powodzeniem stosować przy wytwarzaniu. Bardzo istotne przy konstrukcji petard (chociaż częściowo zależy to również od substancji pędnej) jest nacisk/ciśnienie. Petarda musi być bardzo ciasno spakowana - wtedy osiąga się najlepsze rezultaty. Wyjątkiem jest proch błyskowy, on nie musi być szczelnie zapakowany, a nawet nie powinien.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 32 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Wszystko zgodne z opisem
2024-04-16
Wszystko w porządku
pixel